Sustin performanta in educatie

Tudor Vlad Fundația eMAG

17.1875% Complete
Vreau să fac o donaţie!

Sunt Tudor Vlad (Dudu) si pe 18 mai voi alerga la Semimaratonul Bucuresti.

Alerg pentru ca imi place sa alerg si, fiindca e o competitie pentru amatori, mi-am propus doua obiective: sa strang o suma semnificativa pentru sustinerea programului “Hai la Olimpiada!” si, secundar, sa reusesc un record personal de timp – 1h 45 min.

Cred ca cei care fac performanta in educatie – copii si profesori – trebuie sustinuti si ca exemplul lor trebuie urmat.

Investitia in educatie este singura in masura sa aduca schimbarea pe care o dorim, iar in Romania exista (inca) multi copii capabili de performanta si profesori care stiu sa-i pregateasca.

Programul “Hai la Olimpiada!” derulat de Fundatia eMAG li se adreseaza tuturor copiilor care doresc sa ajunga oameni mari si tuturor parintilor care inteleg ca doar investitia intr-o educatie consistenta le va oferi copiilor sanse reale.

Te invit sa fii alaturi de mine la Semimaratonul Bucuresti si sa ma ajuti sa-mi ating cele doua obiective!

Recomandă-le prietenilor această campanie.

ORGANIZATIEI

Fundația eMAG

În vremuri de normalitate adunăm fonduri și investim în educație, cu accent pe performanța de vârf. Încurajăm valorile autentice și urmărim să atragem atenția asupra celor care ne reprezintă cu adevărat.

În aceste momente de criză ne alăturăm celor care luptă pentru sănătatea noastră.

Ajută-ne să extindem centrele gratuite de performanță la matematică, informatică și fizică în toată țara!

Semimaratonul Internațional București este organizat de Asociația Bucharest Running Club în parteneriat cu Federația Română de Atletism și Primaria Municipiului București.  Ediția de anul acesta va fi pe 18 Mai 2014, cu startul în Piața Constituției din București.  Probele de concurs sunt: Semi-Maraton Cursa individuală - 21.097 km Cursa scaunelor cu rotile - distanță la al

18 May 2014
Succes !